top of page
רן שריג

חדר כותבים - סדנת מתקדמים

סדנה בת שמונה מפגשים קבוצתיים של שלוש וחצי שעות + מפגש אישי עם רן (חצי שעה)

סדנת המתקדמים מיועדת לכותבים הכי טובים שלמדו אצלנו, שכעת רוצים לקחת את הכתיבה שלהם לשלב הבא. הם בשלים מספיק בשביל להגיד אני רוצה.להוציא לאור, לפרסם, לשלוח הצעת הגשה לבית הפקה או כתב יד להוצאה לאור. 

כותבים שבאים להוציא לפועל.

 

תנאי הקבלה היחיד: פרויקט ספציפי שמעוניינים לקדם. ספר, סדרה, או מצדנו להיות כוכבים ברשתות חברתיות.

הסדנה מתחילה בעבודה דרך שיטה מיוחדת לשחרר כותבים מפחד וחסימה, ועוברת לעבודה מעשית תוך דגש על משימות כתיבה גדולות אבל ספציפיות, גם אם התרגיל זהה, כל תלמיד כותב את הדבר שלו.

אחרי הגדרת ציפיות ויעדים, שיעורי הבית הם מעשיים לקדם את היצירה. עם הכוח של חממת יוצרים, שונים מאוד אבל כולם כותבים טובים ממש, שמשמשים קהל וקבוצת תמיכה וגם ביקורת.

למעט שני השיעורים הראשונים שיתקיימו שבוע אחר שבוע, הסדנה מתקיימת פעם בשבועיים, על מנת לאפשר למשתתפים זמן אפשרי ליצירה. עוד שבוע כדי לאפשר לכם יותר זמן לכתוב, כי אתם תצטרכו לכתוב יותר. ואנחנו גם לקרוא יותר.

סדנת המתקדמים, שהיא חממה למציאת וקידום הפרויקט שלכם (בלוג, ספר, מחזה, הרצאה, הגשה של סדרה לבית הפקה) תמשך בעצם שלושה חודשים. עונת שנה אחת. מספיק זמן בשביל שמשהו בכם ובטקסטים שאספתם יבשיל. אנחנו שומרים את הזכות לשנות את תוכן השיעורים בהתאם לצרכי הכיתה.

 

חומר הלימודים וסדר השיעורים נתון לשינוי, על פי צרכי הכיתה ועל סמך שיקול דעתו של המנחה ובהתאם לגמישות הנדרשת למעבדת יצירה.

במהלך הסדנה יתקיימו שני שיעורים עם מרצים אורחים. כותבים ויוצרים מוכרים מעולם הספרות והעיתונות, משחק וטלוויזיה. לשיעור הראשון יש להגיע עם תרגיל שתקבלו, על ניר מודפס.

לפרטים נוספים צרו קשר

לימור 054-3368048

officehkotvim@gmail.com

חדר כותבים רן שריג

לוח השיעורים

מפגש 1

אני לא חשוב

שיעור היכרות הארדקור. רק דרך טקסט.

מפגש 2

הצהרת כוונות. הצעת הגשה - מרעיון להצעה

מה אני רוצה לכתוב? מה תכנית העבודה שלי? איך אני מחלקת את המשימה ליעדים? מה הדבר הראשון שאני עושה? במהלך שני השיעורים הראשונים נרענן את הזיכרון בארבעים חוקי כתיבה. חוקים כללים וטיפים שלמדתם במפוזר בסדנה הראשונה. נוציא אתכם למשימה הגדולה הראשונה

מפגש 3

למה אני לא כותבת כמו...

מה הקול שלי? מה החולשות ובעיקר איפה נמצא המילקשייק שלי. איפה אני מביא ג'וס בלי להתאמץ, ואיפה אני צריך לאמן איזה שריר שאני מזניח.

מפגש 4

ביי ביי ביוגרפיה

איך מפסיקים לקחת את החיים אחד לאחד והופכים אותם לאמנות. מתי נפרדים מהאמת ומתחילים להיות עבד של הסיפור ובעיקר מה הטכניקות לעשות את זה

מה היה קורה אם? כלי המשחק הגדול ביותר של הכותב הוא הדמיון. נספר סיפור אמיתי ואחד פיקטיבי. האם הצופה או הקורא שלכם יוכל לנחש? מתי הרגע לעזוב את מעקה האמת, את הפרטים ואת העובדות, ולהתחיל ללכת אל הדמיון? איך ממציאים? איך עפים אל הבלתי צפוי? שיעור על צמתים במהלך של הגיבור, ועל בחירות, על ההחלטות שצריך לקחת המספר בשביל הדמות ובעיקר בשביל הסיפור.

מפגש 5

שיעור אורח 1

איך לפתוח הכי חזק שאפשר ואז להגביר. מה עושים באמצע כדי לא לאבד את הקורא, ואיך סוגרים טקסט מבלי להרוס את הכול. מתי ללכת? איך יודעים שזה הסופ. 

+פיצ'ינג

 

או לעמוד מול קהל– איך למכור את הרעיון שלך

 

לצערנו, ברוב המקרים, כמה שכולנו מתים להישאר בבית ולהישאר מיזנתרופיים מאושרים ומוגנים, מתישהו, כל כותב צריך לצאת לעולם. למכור את המוצר שלו. לפגוש קהל. איך להפגיש את הקול שלנו ואת הגוף שלנו, אשר כולן מגננות ומסכות שאנחנו יצרנו, לקול האמתי של הנפש שלנו, לקול הכותב? איך עומדים? איך נושמים? איך מגשרים על הפער בין מי שאנחנו בחוץ למי שאנחנו באמת? איך לגרום לקהל להקשיב לנו?שיעור בשיתוף מרצה אורח/ת המשלב פרקטיקות מתחום המשחק

מפגש 6

גבירותי ורבותי מהפך

טוויסט זה צעקה שמעירה את הקהל שמתחיל לנקר לכם.על חשיבותו של המהפך. איך להפתיע שניה לפני שהקהל נרדם. כיצד לספר את אותו הסיפור מבלי לשעמם. שיעור שנלחם במונוטוניות, שלוקח את הואז והופך אותו לאבל אז, שיעור שמחפש את הטוויסט,את האפשריוההגיוני והמפתיע, את "האבל הגדול" שמתחבא בכל רגע, בכל סצנה.

מפגש 7

שיעור אורח 2 קומדיה זה לא צחוק

איך להפוך דרמה לקומדיה. על חשיבותם של הפרטים הקטנים.נשלוף מכשירים מתוך ארגז הכלים של כותב קומדיהנגלה שהפתעה ואימה הן אחיות מאותה אם, ונבין למה אנשים מקובעים ונוקשים הם הדמויות הכי מצחיקות בסיפור שלך. איך כותבים מצחיק ואיך יודעים אם זה עובד?

 

או שיעור תסריטאות

איך נראית הגשת סדרהקיצור תולדות הקיצור. משפט מעלית –איך נראית הגשה? מה זה דף סדרה?איך מוכרים את הרעיון שלך במשפט – מה זה פרמיס? למה דיאלוגים הם משהו שכותבים בסוף? מה השלב הכי חשוב בתסריט, ומה ההבדל בין סטפ אאוטליין לטריטמנט?

מפגש 8

שיעור סיום

.

רן שריג

קצת על רן

רן שריג – ממובילי היוצרים בתעשייה, תסריטאי, סופר, מרצה ומנחה.
כתב ביחד עם אדיר מילר את ׳רמזור׳ שזיכתה אותו בפרס אמי.
שנים עובד בתעשייה אם זה בכתיבה לסדרות, רדיו, טלויזיה. (רמזור, מחוברים, מסובך)
רן מלא באינטליגנציה רגשית אך יחד עם זאת כנות חסרת פשרות להגיד את דעתו. יש לו יכולת לזהות חרטוט עצמי, ודעות נחרצות על החיים.

סדנת כתיבה עם רן שריג

מתי, כמה ואיפה?

מתי?

17.12.23 ימי ראשון

שעות 18:30-22:30 

שמונה מפגשים שבועיים

עלות

3850 ₪

641.6 ₪ בשישה תשלומים

מיקום

אברהם הוסטל תל אביב

כתובת: לבונטין 21 תל אביב

פרטים נוספים והרשמה

לימור 054-3368048
officehkotvim@gmail.com

כל הזכויות שמורות לרן שריג 2023 © |  הצהרת נגישות  |  עיצוב ובנייה: חגית מרום

bottom of page