top of page
2GG09616_edited_edited.jpg

סטארטר

מרתון כתיבה והתפתחות אישית
סוף שבוע חד פעמי באברהם הוסטל תל אביב
בהנחיית רן שריג

מנחים אורחים: דנה ספקטור וליאור דיין

כל איש ואישה הם כוכב. כל ילד יודע להגיד בא לי, כל ילדה יודעת להגיד מה היא רוצה. אבל מתישהו, בגיל הנעורים, היכולת הזאת הפשוטה להגיד לעולם מה אני רוצה, מתקלקלת. הכאב מגיע, וכדי לא להרגיש אותו, מתחילים השקרים הקטנים.

 

הזיופים.

יום אחד אנחנו מבינים שהלכנו לאיבוד. סוחבים על הגב צלב של מרירות אשמה או בושה, בלי שאיש ביקש מאיתנו לשאת אותו בכלל. מבלי שלמישהו אכפת. מתישהו כולנו, שכחנו לראות את עצמנו והתחלנו לספר לעצמנו סיפורים.

אבל מגיע הרגע שזה לא עובד יותר, הנרטיב שבנינו לעצמנו, זה ששירת אותנו יפה וזייף מצוין שנים רבות, כבר לא עובד יותר. המסכה לא מחזיקה. משהו תקוע, משהו חדש מתחיל ואתם לא יודעים עדיין איך לצאת מהבור.

סדנת כתיבה עם רן שריג

מרגישים סיפוק מהלייקים בפייסבוק אבל משהו בכם יודע שאתם לא יכולים להסתפק בסיפוק הזול הזה. אז איך מחביאים את האג'נדה בתוך עלילה? כיצד הופכים תחושה לסיפור? איך מקדמים את התסריט שתקוע לנו במגירה? איך מתחילים?

כלים מעשיים טיפים וחוקי כתיבה שישבו לכם על הכתף לנצח בכל פעם שתשבו מול המחשב ותתחילו לעבוד בלהיות הקלדנית של אלוהים. סדנה שתגרום לכם להניע. לזוז. לשנות. כי כולנו מחפשים מניע, ואף אחד לא כותב בלי שאין לו ברירה. במקום לחפש משמעות נמצא משמעת.

לפעמים לאנשים נגמר המצבר והם צריכים גם כבלים. להניע.

אתם רוצים לכתוב ספר או סדרה, יכול להיות שכבר התחלתם, אולי אפילו סיימתם טיוטה ראשונה ועדיין זה לא מתרומם. משהו תקוע. בואו לשחרר את מה שמיותר.

כובע עם פתקים
סדנת כתיבה עם רן שריג

כתיבה היא גלאי הבולשיט הכי טוב שיש. הנייר הוא לא פסיכולוג שאפשר למרוח אותו כמו נוטלה (ולשלם על זה), כתיבה היא דייט ראשון נצחי, את מגיעה הכי מאוחר שאפשר והולכת בשנייה שאת יודעת שהוא שלך. כתיבה, היא הדבר הזה שאת חייבת להתחיל הכי טוב ואז להגביר. בכתיבה חייבים להצטיין כל מילה וכל הזמן. בחיים אפשר להתחבא בבינוניות. בחיים יש לנו בית להסתתר בו.

בואו לפתוח את הפקק, לנער דפוסים, ולגרש מחשבות טורדניות.
בואו להתחיל לחיות ולכתוב בקול האמיתי שלכם.

רן שריג

רן שריג

יוצר תסריטאי סופר ודולה, מיילד של כתיבה וכותבים, מזמין אתכם לסוף שבוע אינטנסיבי, מרתון של שלושה ימים על הגג הכי מגניב בתל אביב. אפשר עם לינה, אפשר גם לחזור כל ערב הביתה. חמישי שישי שבת של מסע לעצמכם. חמישה מפגשים שיזיזו לכם את הכלי הראשון על לוח השחמט של הכתיבה.של החיים. שיניעו שינוי. שיזיזו אתכם ואת הפרויקט שלכם.

רן שריג (רמזור, מסובך, מחוברים, האלופה ועוד) זוכה פרס האמי על הקומדיה הטובה ביותר (רמזור) מרצה ומורה לכתיבה (שקשה למצוא מקום לסדנאות הפרונטליות שלו).

שני מנחים אורחים:
דנה ספקטור וליאור דיין

מפגש עם מילדי הכתיבה האישית הטובים בישראל. חמש מליאות, חמישה שיעורים מרתוניים עם הפסקות ואוכל ובירות באמצע. חמישה מפגשים שהם  טיפול אישי וזוגי, הם גם התפתחות באמצעות כתיבה והם ובעיקר יעזרו לכן ולכם למצוא את הקול שלכם, את הסיפור שמחכה לכם שתכתבו אותו כבר.

זה שיעור בתשוקה, בחשיפה ובאומץ, אבל זאת הזמנה לאינטימיות.

תרגילים בכיתה עם משובים נבחרים במהלך השיעור במבנה של כיתת אומן.

 

איך למצוא את הפיוט בערמת הכביסה שזרוקה בסלון.

איך הופכים צרה ליצירה, את הקש והקושי של החיים של כולנו לזהב.  

למה זוגיות ויחסים זה כל מה שמעניין ואיך כותבים מבלי שייעלב?

איך לכתוב את האמת בלי לפגוע בקרובים לנו?

למה הסיפור שאנחנו רוצים לספר הוא לא בהכרח הסיפור שאנחנו צריכים לספר, שהוא התפקיד שלנו בעולם?

ליאור דיין

ליאור דיין

תסריטאי (נורמלי) וכותב טור אישי במעריב

דנה ספקטור

דנה ספקטור

עיתונאית, וכותבת הטור האישי המצליח בישראל כבר שני עשורים (7 ימים) מורה לכתיבה אישית ומטפלת זוגית

לפקדה29

אנחנו משוחדים... קראו מה אומרים הבוגרים שלנו

חוויה מטורפת, פייר לאמיצים בלבד.. כתבו שרן קוסם, לגמרי... אבל לא מאלה שמוציאים נוצות ממקל או שולפים יונה מכובע.. קוסם שחותך אתכם ככה בדיוק איפה שכואב, הוא יודע בול איפה צריך לשחרר את הסתימות... לא לא אינסטלטור.. קוסם! אם אתם אמיצים, אוהבים לכתוב, לכו על זה אם אתם מאלה של החיים יפים, מושלמים ואתם פלסטיקים כאלה... תשארו בבית, זה לא בשבילכם. אחרי ככה 100 שעות Ran Sarig אני רק מחכה לסאשן הבא!

עינב טובול

עינב טובול

שלושה ימים בקבוצה קטנה עם אנשים שייכנסו לכם ללב וישארו אתכם הרבה שנים, אבל בעיקר מפגש עם עצמכם.
יותר טוב מכל טיפול פסיכולוגי שאי פעם עברתם.

  • יום חמישי
    15:00 - מפגש, חלוקת חדרים מחברות וכלי כתיבה, דרינק ראשון על הגג ​ 16:00 - מפגש 1 - בכל צחוק יש אמת – בכל אמת יש צחוק / מקרוב טרגדיה מרחוק קומדיה ​ שעור בוסטר – מניע. איך מתחילים? על פחד קהל ואיך מנצחים אותו. על חשיבותה של האמת, ועל תפקידו של הכותב כמשנה עולם. שיעור פתיחה על פתיחה. על למה בכלל לכתוב? שיעור על כנות ועל אומץ ואיך הופכים כאב לזהב, כלומר לכסף. שיעור שבו נודה. נודה בהכול. ודבר ראשון, שבתור כותבים שסולדים מזיוף נתחיל ישר אחרי הסמול טוק. לא תהיה קריאת שמות. פשוט נדבר ישר, נתחיל מהאמצע. נספר רק על הדברים שאנחנו אוהבים, והדברים שאנחנו מתעבים. נלמד שהרגע שבו רוצים לסגור את המצלמה זה הרגע שבו יש להדליק אותה. הרגע שבו רוצים לא לספר מה קרה, זה הרגע שבו מתחיל הסיפור. מבוכה וכאב כזהב, זעם ועוול כמניע. כתיבה כשליחות. כתיבה כדוברת אמת כפייתית. כתיבה כמחוללת שינוי. כתיבה כמשנה עולם ומשחררת אנשים מהתחושה שהם לבד בפריקיות שלהם. שיעור שכולו חוקי כתיבה עד שידממו לכן ולכם העיניים. ​ 19:00 - ארוחת ערב ​ 23:00 - 20:00 - מפגש 2 - מה הסיפור שלך ​ על החובה לספצפ כדי לזרוח. כבני אדם וככותבים. עדיף דימוי בינוני ומקורי שלנו על קלישאה שאמר מישהו אחר על המשיכה לגנריות והחובה שלנו לברוח ממנה. להפסיק לערפל. כל כותב בא לתת יופי לעולם. לכל אחד יש לפחות סיפור אחד שרק הוא יכול לכתוב, סיפור אחד לפחות שהוא יכול להעניק במתנה לעולם טוב יותר מכל אחד אחר. הרבה פעמים זה הסיפור שאנחנו בורחים בדיוק ממנו. מה הקשר בין מה שאנחנו שונאים למה שמניע אותנו? למה חשוב להפסיק לפחד שאנחנו לא מספיק מיוחדים ולהתחיל ליהנות מזה? הביתה ולישון. בבית או במלון (למי שיצליח להירדם).
  • יום שישי
    9:00 - ארוחת בוקר ​ 14:00 - 10:00 - שיעור 3 - מעלית האמת שיעור אורח עם דנה ספקטור ​ ממה אתם בורחים? למה אנחנו מדברים ולא אומרים כלום, מערפלים, רק כדי לא להרגיש כאב. מה באמת עובר עלינו? מה שלומי? באמת? שיעור על אומץ, ועל כתיבה שעוזרת לאנשים לצאת מכלובי הפחד שלהם.. איך לפחד ולהתגבר ולזרוח? איך להוציא את האני שלי עכשיו, האותנטי? בואו לשיר את השיר שלכם. ​ 14:00 - הפסקת צהריים. ​ מתפזרים לשעתיים וחצי. יכולים להסתובב בעיר, רק לרדת בקטנה לקפה בגן החשמל ולבונטין, או להישאר באחד החללים של אברהם ולנוח. ​ 16:30 - מפגש 4 יחד עם ליאור דיין ​ חלק 1 - 19:00 - 16:30 ​ איזה דמות אני? מהו מבחן הבננה ואיך הוא יעזור לכם לדעת תמיד אם כתבתם דמות טובה או לא. מה הקשר בינינו לבין הדמויות שאנחנו כותבים? מה אנחנו לא רואים על עצמנו שהעולם כולו רואה? אנשים מבלים חיים שלמים בפחד מה"מה יגידו", בשיעור הזה נלמד להגיד את זה אנחנו שניה לפני האחרים. הומור עצמי כמנגנון הגנה. מה הסדרה שלי? מי הדמות שאנחנו חוזרים וכותבים כל הזמן? מה זאת סצנה ואיך כותבים סצנה טובה?שיעור שלא תשכחו לעולם. הפסקה לפיצה בוטיק מגן החשמל ובירה על הגג של הסדנה ​ חלק 2 - 22:30 - 19:30 ​ מה אני רוצה ומה עוצר אותי? דרינק סיום על הגג ולישון כי למחרת שבת בבוקר מתחילים מוקדם
  • יום שבת
    8:00 - קפה וארוחת בוקר ​ 13:00 - 9:00 - מליאה ​ קופסה שחורה. מה הסיפור שלי? שיעור שבסופו אולי יהיה לכם אאוטליין ליצירה. מההסיפור שרק אני חייב לכתוב.מה המתנה שאני יכול וצריך לתת לעולם? עבודה בכיתה והקראות של שיעורי בית נבחרים של התלמידים. הפסקה - שעתיים חופשיות ​ 17:00 - 15:00 - שיעור סיום ​ "השיעור המשעמם" שיעור סיכום של חוקי כתיבה וטיפים לימים שאחרי. דרינקים על הגג שקיעה ופיזור

מתי, כמה ואיפה?

אברהם הוסטל 

לבונטין 21 תל אביב

2,490 ש"ח

27-29/7/23

חמישי-שישי-שבת

WhatsApp Image 2023-06-18 at 14.55.46 (2).jpeg

לפרטים נוספים והרשמה כתבו לנו

תודה! נחזור אליך בקרוב

כל הזכויות שמורות לרן שריג 2023 © |  הצהרת נגישות  |  עיצוב ובנייה: חגית מרום

bottom of page